Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 001,00 Kč a máte dopravu ZDARMA
Kamenná prodejna

 

 

 

Návod na použití skateboardů a longboardů

 

 

Informace týkající se konstrukce skateboardu/longboardu

 

Deska: 7 – 9-ti vrstvý laminát, dřevo, kanadský javor, formica

Silentblok: PVC

Distanční podložka: PU

Kingpin: regulační šroub se samojistnou maticí

Podvozky: Hliník

Osa: Ocel

Kolečka: PU, PVS jádro

Ložiska: Ocel, ABEC 3, 5, 7

 

Používejte originální náhradní díly, jejich výměnu konzultujte s vaším obchodníkem. Jiné náhradní díly by mohly vést k negativnímu ovlivnění bezpečnosti jízdy.

 

Pravidelně kontrolujte silonovou výplň v samojistných maticích. Její vytřepání může mít za následek ochabování samojistící funkce matice.

 

Pokyny pro použití

Skateboard/longboard (dále jen skateboard ) není určen k používání na veřejných komunikacích, kde muže dojít ke střetu s motorovým vozidlem, cyklistou či pěšími. Rovněž není konstruován pro trénink a provozování akrobatických cviků a prvků včetně jízdy a skoku přes obrubníky, jízdy po schodech apod. Následné poškození, ulomení náprav,zlomení desky nebo poškození koleček způsobené tímto používáním nelze uplatňovat jako reklamaci. Nedoporučujeme ani jízdu na svažujících se plochách. Nepoužívejte na plochách znečistěných kamením, větvemi a jinými předměty, které by mohly způsobit zablokování koleček.

 

Používejte speciální ochranné pomůcky – chrániče kolen a loktů, chrániče zápěstí a dlaní, ochrannou přilbu.

 

Skateboard se uvádí do pohybu pomocí dolních končetin. Jedna zůstává na desce a druhá odrážením od povrchu rozhýbává celou soustavu (jezdec a jeho skateboard). Při jízdě se důrazně doporučuje mít obě nohy na skateboardu.

 

Brzdění se provádí seskočením ze skateboardu. Před seskočením je třeba sledovat směr jízdy skateboardu, aby nedošlo k poranění spoluobčanů

 

Nacvičte si případný pád předem např. pomocí parakotoulu, či standardního kotrmelce. Nejprve bez skateboardu.

 

Naskakování na skateboard nebo běh s jednou deskou na desce mohou být nebezpečné

 

Pokyny pro ošetřování a údržbu

 

Ložiska koleček pravidelně promazávejte olejem na ložiska (minimálně však 2x za měsíc - bylo-li ježděno v mokru promazat po každé jízdě) – stačí kapka oleje do jednoho ložiska

 

Pokud jsou kolečka opotřebena, vyměňte je za nové pomocí povolení šroubu na ose kolečka pomocí příslušného klíče. Funkčnost opravy si před jízdou prověřte. Silentblok vyměňte pomocí povolení centrálního šroubu na podvozku, který odšroubujete, vyměníte příslušný díl, a opět v opačném pořadí smontujete. Doporučujeme tyto opravy provádět v odborném servisu.

 

Povolením či dotažením matice silentbloku lze upravit tvrdost náklonu desky. Před jízdou ho upravte tak, aby vám tuhost vyhovovala. Matice se může povolit pouze tak, aby byl celý závit včetně pojistné části ve styku se šroubem.

 

Je třeba průběžně sledovat vznik ostrých hran, třísek , trhlin atd. Tyto je třeba upravit tak (nejlépe za pomoci nože), aby nedošlo k poranění. Větší poškození je třeba řešit výměnou za nový díl.

 

Před každou jízdou kontrolujte dostatečné dotažení matic a šroubů, ložiska zbavte nečistot.

 

Bezpečnostní pravidla pro skateboardy

VAROVÁNÍ Skateboarding/longboarding může být nebezpečný

 

Pro jízdu na skateboardu je nutno vyhlédnout místo, které umožní uživateli zlepšení jeho dovedností, tedy nikoliv chodníky nebo ulice, kde již došlo k vážným nehodám jak u skateboardistů tak i u jiných lidí.

 

U dětí mladších 8 let je nutný dohled po celou dobu jízdy.

 

Každý cvik je třeba trénovat pozvolna, včetně triku. Při ztrátě rovnováhy nečekat na pád, seskočit a pokračovat znovu. Nejprve sjíždět mírné svahy. Pak sjíždět svahy pouze takovou rychlostí, při které lze se skateboardu seskočit bez následného pádu.

K nejvážnějším poraněním u skateboardingu patří zlomeniny kostí, takže se doporučuje nácvik pádu (je-li možné kotoulem) nejprve bez použití skateboardu.

Začínajícím skateboardistům se doporučuje trénovat společně s přáteli nebo s rodiči. K většině vážných úrazu dochází v prvém měsíci.

Před seskočením ze skateboardu je třeba sledovat, kam by tento mohl případně směřovat. Mohl by totiž poranit někoho jiného v místě dopadu.

Skateboarding se nedoporučuje provozovat na mokrém a nerovném povrchu.

Doporučuje se stát členem klubu v blízkém okolí a naučit se tak více. Je třeba dokázat si, že jsem dobrý skateboardista tím, že dbám na sebe a na ostatní.

Novinky z našeho blogu

Kompletní skateboardy od české značky Ambassador
16.08.2020
Kompletní skateboardy od české značky Ambassador
Komplety a skateboardové desky na Jablonecku a Liberecku jediný skateshop s hardwarem. číst celé
Rookie klasika v novém 2019
13.03.2019
Rookie klasika v novém 2019
Novinky od Rookie 2019 číst celé
Novinky RioRoller pro 2019
13.03.2019
Novinky RioRoller pro 2019
Nové krásné brusle Rio Roller pro rok 2019 číst celé
Kamenná prodejna v Jablonci od 1.11.2018
01.11.2018
Kamenná prodejna v Jablonci od 1.11.2018
Konečně se po letech v Jablonci otevřel kamnný skate shop. Mr.Dee a těšíme se na Vaší návštěvu. číst celé

ZAKLÁDÁME SI NA OSOBITÉM PŘÍSTUPU KE KAŽDÉMU Z VÁS.

 

      

 

 


 

Všechna práva vyhrazena Retrobrusle
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz