Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

naše cena 10 190 Kč (384,5 EUR)
naše cena 1 990 Kč (75,1 EUR)
naše cena 1 990 Kč (75,1 EUR)

ZBOŽÍ V AKCI

naše cena 8 100 Kč (305,6 EUR)
naše cena 3 400 Kč (128,3 EUR)
naše cena 4 792 Kč (180,8 EUR)

JAK SI VYBRAT... » Jakou zvolit velikost brusle
Jak správně zvolit velikost

Velikost trekových bruslí našich značek je totožná se standardním číslováním a doporučujeme vybírat u všech bruslí velikost, kterou běžně volíte při výběru bot.

Brusle s vysokou koženkovou (krasobruslařskou) botou o půl čísla větší. Jste-li tedy zvyklí na klasickou velikost bot např. EUR 43, zvolte velikost bruslí EUR 43,5.

V případě, že jste žena a vyberete si z pánské sekce, nebo muž a vyberete si z dámské sekce, není rozdíl ve velikosti!

Správný výběr velikosti trekové brusle je velice důležitý. Po prostudování našeho návodu bude riziko špatného výběru trekových bruslí a případné výměny minimální!

Velice důležité je si uvědomit, že při jízdě Vám noha trošku nateče a zvětší se asi o 0,5 cm. S ohledem na to je nutné brusle vybírat. Ideální velikost je taková, kdy máte při prvním nazutí brusle palec malou vůli. Důvod je takový, že po první jízdě si noha udělá v brusli místo a silné vnitřní polstrování brusle se lehce usadí. Brusle se Vám potom roztáhne o další cca 0,5 cm a dostanete se tak na výslednou vůli 0,5 - 1 cm, kterou doporučujeme.

Nejlepším údajem pro správný výběr velikosti je řídit se číslováním EUR, které naleznete na každých Vašich botech. Lehce si pak z naší tabulky můžete zjistit, jakou velikost máte v číslování UK či US. Na našich stránkách používáme pro výběr velikosti bruslí vždy údaj EUR, nikdy nevybíráte velikost bruslí v číslování US!!!


 

Nejpřesnější metoda správného změření viz obrázkový návod níže..

Obkreslíte chodidlo na papír a změříte metrem délku od špičky palce po okraj paty (tzv. nejdelší možný rozměr vašeho chodidla), hodnota která vám vyjde v cm je  tzv. DÉLKA STÉLKY KTERÁ JE PARAMETREM PODLE, KTERÉHO V TABULCE VIZ NÍŽE URČÍTE SPRÁVNOU VELIKOST.

Jak změřit velikost brusle

Příklad:

Obkreslíte chodidlo a vámi změřená hodnota bude např. 26,5 cm, v tomto případě by bylo vhodné zvolit v parametru u vámi vybraného modelu bruslí velikost např. 42 > délka stélky 27 cm.


 

Návod pro ty kteří kupují trekové brusle jako dárek:

ve vašem případě pokud chcete své blízké překvapit, zkuste změřit metrem alespoň stélku z používané boty a vámi naměřený údaj bude již to správné číslo pro výběr velikosti. Nebo použijte jeden z našich dárkových poukazů.


 

Standardní číslování trekových bruslí: